Emička vyhozená u popelnic

11.05.2018

AKTUALIZACE (10. 4. 2018) - Emička, která se k nám dostala zachráněná od popelnic, nás navždy opustila.  Měla hodně nemocná játra, dávali jsme vitamíny na regeneraci jater, bylinky, ale více jsme udělat už nemohli, dokrmování odmítala. 😔 Nikdy nezapomeneme, byla to velice milá a kontaktní morčinka. 

AKTUALIZACE (28.3.2017) - Emička nám dělá radost. Vypadá to, že její stav se zlepšil. :) Vypadá spokojeně, dnes se proběhla také ve výběhu a trošku si poskakovala. Na pročištění jater dáváme čaj z ostropestřce a B-komplex pro lepší funkci jater. Uvidíme, jak se bude její stav vyvíjet dál, ale zlepšil se od prvního dne u nás. ❤ Kvalitní strava, vitamíny a bylinky jí prospívají. ❤ Děkujeme všem, kteří na Emičku myslí a kteří jí také přáli hodně zdraví. :)

AKTUALIZACE (20.3.2017) - Právě jsme se vrátili od doktorky a máme velmi špatné zprávy, prognóza je bohužel špatná... Emička má velmi zvětšená játra a na několika místech má v játrech tekutinu. Doktorka říkala, že v tomto případě jí nelze pomoci, neřešitelný problém. 😔 Moc nás to mrzí a to především proto, že si nezažila mnoho dobrého a na ten šťastnější život jí mnoho dní nezbývá. 😔 Dokud papá a nenaříká pokud je v klidu, tak jí máme nechat, ale potom jí budeme muset nechat důstojně odejít, jakmile se stav zhorší. Odhadem jí mohou být už tak 4 roky.

Emička je u nás chvíli, ale velmi nás její příběh zasáhl. Podle doktorky dokonce její holé bříško vypadalo, jako kdyby s ní někdo byl na nějakém vyšetření a možná potom se jí zbavili a odložili k popelnicím. Na to ale nechceme ani pomyslet, protože jestli to tak bylo, tak nelze slovy popsat člověka, který se zbaví nemocného zvířete... 😣 Emička od nás dostane tu nejlepší péči, nejlepší dobroty, lásku a budeme doufat, že tu s námi ještě nějakou chvíli bude. ❤ Včera nám přišla prosba o poskytnutí azylu pro morčátko, které našla paní Petra Šiková vyhozené u popelnic. Vzala si ho k sobě a začala mu hledat azyl. Nabídli jsme, že si morčátko vezmeme a dnes proběhlo předání v Brně a nyní už je u nás v azylu ve Znojmě. Je to holčička a dostala jméno Emička, jak si přála její zachránkyně. Při našem překvapení se jedná o plemeno US Teddy a proto je pravděpodobnost, že pochází z CHS. Nejspíše někde z Brna a okolí. Zkoušíme tedy zároveň najít někoho, kdo by jí poznal a vlastní CHS ze které pochází. Emička je v hrozném stavu, špatná srst, otlaky na předních tlapkách, hrozně přerostlé drápy (které jsou nyní již ostříhané), dále urousaný zalepený zadeček (nyní již také umytý a čistý), potom má po celém bříšku vypadanou srst, holá místa začínají postupovat kolem nohou už. Na pravém boku menší výrůstek na kůži. Vypadá v první chvíli jako těhotná, ale spíše to vypadá na nafouklé bříško, na ohmat trochu bolestivé. Potravu však přijímá bez problému, reaguje dobře, nebojí se a dokonce si bere jídlo z ruky. Dostala seno, kvalitní granulky, podložky do klece a pelíšek. S naší veterinářkou jsme již mluvili po telefonu a v pondělí jsme objednaní na veterinu a tam se dozvíme více informací, co bude dál. ❤️